Zo stresu do pohody

alebo  stačí len chvíľka denne aby ste sa cítili lepšie

Pre veľa ľudí to môže znieť ako nedosiahnuteľné vzhľadom na činnosti, ktoré dennodenne vykonávajú alebo poniektorí nad tým ani nerozmýšľajú. Vstávanie v skorých ranných hodinách, vozenie detí do školy, čakanie v zápche do práce a z práce, sedenie v práci pod tlakom termínov a návštev, nákupy, akcie a to vo veľkom ľudia opakujú dokola. Či ľudia chcú alebo nechcú väčšinu dňa, týždňa aj mesiaca sa nachádzajú v stave napätia čo sa v nemalej miere prejavuje na zlom stave imunitného systému a psychike. Vplyvom stresu sa náš imunitný systém stáva neúčinným a výsledkom sú v  mnohých prípadoch depresie, tráviace ťažkosti a nadváha.

Je veľa krát veľmi ťažké dostať sa z kolobehu povinností ale je to jednaná cesta ako dlhodobo udržať náš biorytmus v rovnováhe. Nájsť si čas na seba – veľa krát ľudia ani nevedia čo by počas toho mali robiť, takže si buď sadnú pre telku, k obľúbeným seriálom ktoré nám znova iba ukazujú to čím si prechádzame denne aj my alebo vyhľadajú spoločnosť priateľov kde si pri poháriku preberú znova všetky životné krivdy. Tí odvážnejší sa idú „rozbiť“ do fitka alebo na bicykli prepedálujú polku okresu. Tieto všetky aktivity sú úplne v poriadku ale sú často spojené alebo zamerané na výkon, ktorý už aj tak denne musíme odovzdať na všetky iné činnosti.

Čo ak existuje cesta ako „vypnúť“? Jednoducho nerozmýšľať, neponáhľať sa, nepodávať výkon, nestresovať sa...
Tou cestou je určite masáž, ktorá v kombinácii so saunou prináša nielen odbúranie všetkých stresových prvkov denného života ale prináša to potrebné vypnutie, oživenie, osvieženie a zároveň má pozitívny vplyv na fyzickú a duševnú kondíciu. Je to chvíľka pre vás – možnosť vypnúť a načerpať pozitívnu energiu. Naviac, začínate tým budovať životný štýl, ktorý bude dlhodobo udržateľnejší.

Existuje veľa štúdií ktoré dokazujú blahodarný vplyv pravidelných masáží a saunovania na imunitný systém. Kombinovaním sauny a masáží sú predhriate svaly počas masáže uvoľnenejšie a cez otvorené póry  sa herbálne oleje viac dostanú do pokožky. Výsledkom je tejto kombinácie je celkové uvoľnenie organizmu, odbúranie toxínov s tela, zlepšenie stavu pokožky a cirkulácie krvi. Športovcom môže používanie sauny a masáží znížiť riziko zranení a urýchliť hojenie svalov.