Thajská masáž

Thajská masáž, je telová  terapia založená na liečbe ľudského tela, mysle a ducha a na liečenie využíva energetické línie tela známe ako Sen. V tele podľa thajského učenia existuje cez 70 000 sen línií s ktorých thajská masáž využíva 10. Počas masáže dochádza k stimulácii týchto línií dlaňami, palcami, lakťami a chodidlami čím sa postupne uvoľňuje napätie. Pri tradičnej thajskej masáži je využívaný strečing ktorý má pôvod v joge a ayurvéde. Masáže sa zväčša vykonávajú na matracoch alebo masážnych posteliach a sú využívané klientmi všetkých vekových kategórií s prihliadnutím na vek a fyzický stav. Pri tradičných Thajských masážach sú klienti oblečení v poskytnutom odeve a procedúra trvá 60 až 120 minút.
 
Pôvod tradičnej thajskej masáže sa údajne začal pred viac ako 2 500 rokmi s príchodom budhizmu rozšíreného z Indie. Do Thajska ju priniesol mních známy pod menom Shivago Komarpaj, ktorý bol spoločníkom a liečebným asistentom Budhu . Zatiaľ čo zaznamenaná história thajskej masáže sa stratila počas barmského útoku na kráľovské hlavné mesto Ayutthie v roku 1767, prežívajúce záznamy sú teraz vpísané do kameňa a možno ich nájsť v pavilóne masáží Sala Moh Nuat v chráme Pra Chetuphon v Bangkok, známy ako Wat Po, chrám ležiaceho Budhu.
 
Thajská medicína sa vyvinula v priestoroch budhistických kláštorov a chrámov, kde Thajci tradične hľadali úľavu od všetkých druhov utrpenia. Výhody thajskej masáže sú početné, pričom prevládajúcou výhodou je udržiavanie dobrého zdravia a schopnosť liečiť široké spektrum zdravotných problémov. Tradičná thajská masáž je známa svojou schopnosťou vyčistiť energetické dráhy tela.
Medzi najznámejšie výhody Thajských masáží patria:

  • Zlepšenie krvného obehu
  • Upokojenie nervového systému
  • Utlmenie bolesti svalov, kĺbov, opuchy končatín
  • Stimulácia vnútorných orgánov
  • Zvýšenie flexibility